-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۱۸, پنجشنبه

پاکستان لیاقت دلارهای آمریکایی را ندارد

یک نماینده ارشد کنگره آمریکا گفت پاکستان وقتی نمی تواند علیه شبکه تروریستی حقانی اقدام کند، "لیاقت دریافت یک دلار از آمریکا را ندارد."


به گزارش ایسنا، به نقل از شینهوا، تدپو، نماینده کنگره آمریکا و رئیس کمیته فرعی امور خارجه مجلس نمایندگان این کشور در بیانیه ای گفت: شبکه حقانی بیشتر از هر گروه تروریستی دیگری آمریکایی ها را در افغانستان کشته است اما دولت پاکستان کار چندانی برای تعقیب این شبکه انجام نداده است در حالی که از 11 سپتامبر 2001 تاکنون 33 میلیارد دلار از آمریکا پول گرفته است.
وی ادامه داد: من در اصلاحیه ای مورد حمایت دو حزب پیشنهاد محدود شدن کمک های خارجی به پاکستان تا زمانی که دولت پیشرفت اسلام آباد در بازداشت و تعقیب رهبران ارشد شبکه حقانی و عاملان سطح متوسط این شبکه را تایید کند، داده ام.
پو گفت: اگر پاکستان تمایلی به بازداشت و تعقیب علنی اعضای شبکه حقانی به جای حمایت فعالانه از آنها نداشته باشد، پس لیاقت دریافت حتی یک دلار کمک از پول مالیات دهندگان آمریکا را ندارد.
وی ادامه داد: ما باید بررسی کنیم که همه کمک های خارجی اعطایی از سوی آمریکا چگونه خرج می شوند. یکی از کارهایی که می توان برای تضمین ارزیابی های کیفی در قبال کمک های خارجی اعطایی آمریکا انجام داد، تدوین یک سیاست مشخص است که ارزیابی استانداردها را تعیین کند است.
پو اظهار کرد: اصلاحیه دوحزبی پیشنهادی من یک چنین سیاستی را تشویق می کند زیرا آمریکایی ها این حق را دارند که بدانند هر دلار پرداختی از سوی مالیات دهندگان چطور خرج می شود.