-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۲۹, دوشنبه

چهارده نظامی ناتو درحلب تسلیم شدند

ده هزار تفنگدار در شهر حلب خود را تسلیم کرده اند. 


خبرگزاری "ریا نووستی" بدنبال بازپس گیری شهر حلب از داعش و جبهه النصره وبقیه گروه های مسلح گزارش داد که سخنگوی ارتش سوریه در یک کنفرانس خبری فاش ساخت:
در میان تسلیم شدگان تعدادی از افسران و مربیان خارجی حضور دارند که در زیر زمین های جنوب شهر حلب محاصره شدند و خود را تسلیم کردند. چهارده نفر از افسران و مربیانی که بین دستگیر شدگان هستند از اعضای سازمان نظامی ناتو هستند که آمریکائی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسرائیلی و شهروند ترکیه هستند. در میان تسلیم شده گان همچنین نظامیانی از دیگر کشورها، از جمله عربستان، قطر، مراکش نیز حضور دارند. ارتش سوریه بسیار کوشید تا این افراد زنده دستگیر و یا تسلیم شوند. 
همچنین دولت سوریه مشغول تهیه یک ادعا نامه با مستندات به دست آمده از شهر حلب است تا آن را برای بررسی و تصمیم تسلیم سازمان ملل کند. از جمله عکسها و مستنداتی از سلاح های شیمیائی که در اختیار داعش در حلب بوده است. تاکنون بالغ بر 10 هزار نیروی نظامی مسلح در حلب خود را تسلیم کرده اند و مرحله دشوار مین روبی از سطح شهر حلب ادامه دارد.
(بزودی سکوت مطلق در باره نه تنها حلب بلکه درباره کل سوریه از جانب خبرگزاری ها و رسانه های تصویری غرب آغاز خواهد شد تا مردم در بی خبری از واقعیاتی که دربالا به آن پرداخته شد و با تسلیم ادعانامه سوریه به سازمان ملل قابل کتمان نیست باقی بمانند!)