-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۱۷, چهارشنبه

مخالفان ایران در تیم امنیت ملی ترمپ

آیا ترمپ برای یک جنگ آماده گی می گیرد یا برای رزمایش عملیاتی؟


یک پایگاه خبری آمریکایی گزارش داد:‌ رئیس‌جمهور منتخب در حال اتخاذ رویکردی به غایت متفاوت از دولت کنونی در حوزه‌های امنیت ملی و سیاست خارجی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در حال تشکیل تیم امنیت ملی خود انباشته از مخالفان حکومت ایران است.

منابع آگاه نزدیک به تیم ترامپ می‌گویند که وی در حال انتصاب مخالفان شناخته شده حکومت ایران در سمت‌های کلیدی امنیت ملی در دولت آینده آمریکا از جمله شورای امنیت ملی کاخ سفید، سازمان اطلاعات مرکزی(سیا) و وزارت دفاع است.

این افراد عبارتند از جیمز ماتیس برای وزارت دفاع، مایک پامپئو نماینده جمهوری‌خواه به عنوان رئیس سیا و مایکل فلین ژنرال بازنشسته در سمت مشاور امنیت ملی که همگی آشکارا مخالفت خود را با رژیم تهران نشان داده‌اند.

انتخاب پامپئو به عنوان رئیس سازمان سیا، ژنرال فلین برای مشاور امنیت ملی و ژنرال ماتیس به عنوان وزیر دفاع نشان می‌دهد که دولت جدید آنگونه که دولت کنونی از صحنه جهانی دور شده است، رفتار نخواهد کرد.

این منبع گفت که انتخاب‌های ترامپ نشان دهنده این است که وی قصد دارد سیاست آمریکا در قبال ایران و دولت‌های دیگری را بازنویسی کند.