-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۲۴, چهارشنبه

بدترین سناریوی ممکن در حلب در حال اجراست.

روزنامه انگلیسی گاردین می نویسد که ساکنان شرق حلب از طریق شبکه‌های اجتماعی در حال ارسال پیام های ناامیدانه‌ای به جهان بیرون هستند.
 

 
فعالینی که هنوز در حلب مانده اند با انتشار اخبار مربوط به وضعیت فاجعه بار این شهر از طریق شبکه‌ های اجتماعی به افشای جنایات رژیم اسد و شبه‌ نظامیان شیعه تحت امر سلیمانی پرداختند و از جامعه جهانی درخواست کمک کردند.

سفیر فرانسه در شورای امنیت سازمان ملل امروز گفت درحالیکه ما در حال گفت و گو هستیم، بدترین سناریوی ممکن در حلب در حال اجراست. کشتار غیرنظامیان در برابر چشمان جامعه بین المللی در شرف وقوع است. با توجه به اطلاعات موجود در خیابان های حلب شرقی اعدام ها در جریان است و غیر نظامیان به قتل می رسند.

رسانه های غربی: جان مردم حلب در خطر
یا ورود تانکهای ارتس بشار اسد و متحدانش به حلب، رسانه های غربی اعلام کردند که جان مردم این شهر در خطر قرار دارد. بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل از اقدامات دهشتناک علیه غیرنظامیان در حلب شدیدا ابراز نگرانی کرده است.
برخی رسانه های عربی نیز از حضور قاسم سلیمانی، سرکرده نیروی قدس سپاه پاسداران در حلب خبر دادند.
یک مقام امور پناهندگان سازمان ملل به نقل از شاهدان گفته: ارتش اسد و شبه نظامیان حامی دمشق در محله ای در شرق حلب دست به کشتار غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان زده اند.
روزنامه انگلیسی گاردین می نویسد که ساکنان شرق حلب از طریق شبکه‌های اجتماعی در حال ارسال پیام های ناامیدانه‌ای به جهان بیرون هستند و از جامعه جهانی ملتمسانه درخواست می‌کنند که با ورود نیروهای دولتی به شهر حلب جان آنها درخطر است.
گاردین در ادامه می نویسد که با ورود نیروهای ارتش سوریه و متحدانش به حلب و بازپس‌گیری این شهر پس از چهارسال جان غیرنظامیان در معرض خطر قرار دارد.
همزمان با این گزارش‌ها، وزارت خارجه فرانسه امروز با انتشار بیانیه‌ای از سازمان ملل خواست با استفاده از تمامی امکانات در مورد مصائب تحمیل شده بر غیرنظامیان در حلب تحقیق کند.