-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۱۵, دوشنبه

۵ گام احتمالی دولت ترامپ علیه حکومت ایران

ترمپ توان مقابله با ایران را در سوریه ندارد.
 

 
رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در حال حاضر یکی از جدی‌ترین گزینه‌های رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای تصدی وزارت خارجه است و گفته برای اینکه دیپلمات عالی رتبه آمریکا باشد کاملا آماده است.
به گفته پترائوس، مقابله با اقدامات شرورانه حکومت ایران در سوریه، عراق و یمن از مهمترین برنامه های سیاست خارجی ترامپ خواهد بود.
از سوی دیگر یک روزنامه عرب زبان از ۵ گام احتمالی دولت ترامپ علیه حکومت ایران خبر داد.
به گزارش تسنیم روزنامه الاهرام چاپ مصر، در گزارشی به بررسی سناریوهای احتمالی دولت آمریکا بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید این کشور در مقابل رژیم ایران پرداخته است.
بر اساس این گزارش، اولین گام، لغو توافق هسته‌ای خواهد بود که به زعم این روزنامه با این گام آرزوهای حکومت تهران بر باد می رود.
این روزنامه، در ادامه با اشاره به دومین گام دولت ترامپ علیه حکومت تهران می‌نویسد، آمریکا در دومین قدم با تشدید تحریم‌ها سعی خواهد کرد نظام ایران را تضعیف کند.
در سومین گام خزانه داری آمریکا جریمه‌ها و تحریم‌ها علیه شرکت‌های خارجی که با شرکت‌های مرتبط با سپاه پاسدارن همکاری می‌کنند را اعمال خواهد کرد.
آمریکا در چهارمین گام تلاش خواهد کرد به دلایل دیگر از جمله نقض حقوق بشر، حمایت از تروریسم و گسترش موشک‌های بالستیک، تحریم‌ها را تشدید کند.
الاهرام، آخرین گام ترامپ علیه حکومت ایران را حمایت از معارضان ایرانی می‌خواند و مدعی می‌شود که این اقدام تا سقوط نظام کنونی ایران ادامه خواهد داشت.