-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۲۸, یکشنبه

ترامپ/ایران؛ احتمال معامله با پوتین بسیار بالاست

درزِ رو به افزایش در روابط ایران- روسیه


علی بیگدلی کارشناس مسائل آمریکا در گفت و گو با «انتخاب» درباره تعیین رکس تیلرسون از سوی ترامپ به عنوان وزیر امور خارجه و همچنین نزدیکی وی با پوتین، اظهار کرد: اقای تیلرسون یک معامه گر و سوداگر بسیار ماهری است و دنیا را کامل می شناسد و با سیاست مدارهای برجسته دنیا روابط نزدیکی دارد و شم اقتصادیش خیلی او را در سطح بین الملل معروف کرده و از جهت هم نشینی و مذاکرات نفتی بسیار موفق است. او درپی مذاکرات نفتی با پوتین اشنا شد و پوتین هم به او مدال دوستی داد و روابط خیلی نزدیک و خوبی باهم دارند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد نزدیکی تیلرسون با پوتین و احتمال توافق مسکو و واشنگتن علیه تهران گفت: نگرانی ما از این رو است که روسها خیلی قابل اعتماد نیستند یعنی روس ها برای رسیدن به هدفشان خیلی از نزدیکان شان را فدا میکنند و بارها شاهدش بودیم.

این کارشناس مسایل آمریکا بیان کرد: روسها خصوصیت دور زدن را دارند. زیاد جای امیدواری نیست، اکنون که به ما نزدیک شدند مدام نگران این هستیم که بر سر مسئله سوریه، روسیه با امریکایی ها و غربی ها همراه شود و ما را فراموش کنند. متاسفانه نشانه های این موضوع خیلی به چشم می خورد.