-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ دی ۱۱, شنبه

چرا عنایت الله برک فراموش شد؟ (سنبله 1393)

نه وزارت دفاع و نه کس دیگر، از یک افسر خاین که پرچم مملکت را به زمین زد و درخواست پناهنده گی به انگلیس داد؛ یادی نمی کند. 


سرهنگ عنایت برک از افسران اردوی ملی که قرار بود درسنبله سال 1393  پرچم افغانستان را در اجلاس ناتو حمل کند، به محض ورود به فرودگاه هیترو در لندن، تقاضای پناهندگی کرد. دراجلاس ناتو، پرچم افغانستان به دست یک افسر انگلیس درکمال حرمت و مقررات نظامی بلند نگهداشته شد.
شماری از روزنامه های بریتانیایی نوشته اند که برک خان عضو هیات افغانی به ریاست بسم الله محمدی وزیر دفاع این کشور بوده که در اجلاس ناتو در ولز شرکت کرده اند. درآن زمان، آب از آب تکان نخورد و هیچ کسی صدا بلند نکرد که آن خائن تاریخی ( تاریخی به خاطری که چنین خیانتی با این درشتی، از سوی کسی دیگر درهیچ کشوری مشاهده نشده یا شاید به ندرت اتفاق افتاده باشد.)
اما مقامات مخنث وزارت دفاع درآن زمان گفتند که عنایت الله برک، عضو هیات نبوده است. دولت انگلیس با تمام اعتبار جهانی که دارد، دروغ گفته و فقط این ها راست گفته بودند! آدم های از جنس عنایت برک، وقتی درمجالس می نشینند و دیگ لاف و گزاف به جوش می آید، سه چیز را فراموش نمی کنند: ما افغان هستیم؛ زبان ما دری!! است؛ و تاریخ پنج هزار ساله داریم و انگلیس ها راسه بار شکست داده ایم. حالا، شماری از مردم به دور یک بانو، یک دیوار خاردار از انتقادات و بد و رد گویی بنا کرده اند؛ درحالی که پوره می دانند که یک دختر جوان در قطعه عسکری آن هم درشرایط جنگ و فقدان قانون حراست از حقوق فرد، با چه فشاری می تواند مواجه باشد.