-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۱۱, دوشنبه

از دریای سیاه آتش سرخ جنگ بر می خیزد؟

 یک کشتی جنگی نیروی دریایی انگلستان، برای اولین بار پس جنگ سرد، وارد آب های دریای سیاه شده است.درحالی که تمام توجهات متوجه تصمیمات جنجالی ترامپ رئیس جمهور جدید امریکاست، در گوشه ای دیگر از جهان انگلستان سرگرم تحرکات نظامی تازه و سئوال برانگیزی است که بیشتر به ادامه سیاست دوران اوباما می ماند تا آنچه که ترامپ در سخنان خود آن را مطرح کرده است.

 این اقدامات پس از بازگشت نخست وزیر انگلستان از سفر به امریکا و دیدار با ترامپ و توقف در ترکیه و دیدار با رئیس جمهور ترکیه، عضو ناتو آغاز شده و ادامه اعزام واحدهای زرهی ناتو به لهستان و سپس رومانی برای محاصره روسیه است. 

سایت ریا نووستی روز یکشنبه  گزارش داد: یک کشتی جنگی نیروی دریایی انگلستان، برای اولین بار پس جنگ سرد، وارد آب های دریای سیاه شده است. این کشتی که حامل انواع سلاح های موشکی است قرار است در سواحل اکراین مستقر شود. سر نشینان این کشتی جنگی قرار است به جمع 650 نظامی نیروهای دریایی انگلستان که در اکراین مستقر هستند پیوسته و آماده مانورهای مخفیانه شوند.

 در همین رابطه" مایکل فالون" وزیر دفاع انگلستان اعلام کرده است "حضور نظامی ما در نقاط مختلف جهان نشانه ای است از تعهد ما به کشورهایی که استقلال و دمکراسی خود را دنبال می کنند، از آن جمله کشور اکراین". آیا تا پیش از دیدار ترامپ و پوتین، کشورهای عضو ناتو از جمله انگلستان قصد یک ماجراجوئی نظامی از طریق اکراین علیه روسیه و سپس آغاز یک جنگ مهیب را دارند؟" (پیک نت)