-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ دی ۲۷, دوشنبه

ترمپ: سازمان ناتو تاریخ زده شده است

 من کاری را که باید بکنم انجام می دهم.

درسوریه باید منطقه امن ایجاد شود. نغمه جدید ترمپ زیگنال تقابل با روسیه به حساب می رود.
 

 
دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا در مصاحبه با تایمز انگلیس گفته است: پس از انگلیس کشورهای دیگری نیز اتحادیه اروپا را ترک می کنند.
وی در باره پیمان آتلانتیک شمالی نیز گفت: سازمان ناتو سازمانی است که تاریخ مصرف آن گذشته است.

رئیس جمهور منتخب آمریکا همچنین از سیاست‌های مهاجرتی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان شدیدا انتقاد کرد و گفت مرکل در زمینه موضوع مهاجران اشتباهی فاجعه بار مرتکب شد.
ترامپ از دخالت روسیه در سوریه نیز انتقاد کرد و گفت که این مساله منجر به شرایط وحشتناک انسانی در سوریه شده است.

وی گفت: به نظرم باید در سوریه مناطق امن ایجاد کنیم؛ این خیلی کم هزینه‌ تر است و می‌شود از کشورهای حاشیه خلیج فارس هم خواست که مخارجش را متقبل شوند.

ترامپ که چند روز دیگر سکان هدایت کاخ سفید را بر عهده می‌گیرد، در باره توافق هسته ای با رژیم تهران نیز گفت: از توافق با حکومت ایران راضی نیستم و فکر می‌کنم یکی از بدترین توافق هایی است که تاکنون حاصل شده است.
وی گفت: من نمی خواهم بگویم که قصد دارم با توافق هسته ای چه کار کنم. من فقط نمی خواهم با کارتها بازی کنم. ببینید من این طور ظاهر نمی شوم که بگویم قصد دارم فلان کار را انجام بدهم یا می خواهم فلان کار را بکنم. من کاری را که باید بکنم انجام می دهم.