-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ دی ۱۵, چهارشنبه

از دیدن فساد ایرانی، فساد امریکایی فراموش تان می شود

هاشمی رفسنجانی شاهدی می دهد که در دولت احمدی نژاد، هشت صد میلیارد دالر درآمد نفتی ایران غیب شده است!
به گزارش پیک نت، هاشمی رفسنجانی، روز گذشته با گروهی از دانشگاهیان کهکیلویه و جمعی از فعالان فرهنگی و سیاسی در شبکه‌های اجتماعی استان‌های قم، مازندران و اصفهان گفت:
کسانی که انتقادات غیرمنصفانه درباره برجام ( توافق هسته یی بین غرب و ایران) دارند، خوب است شرایط کشور را در افزایش روز افزون دامنه‌های تحریم به یاد آورند که کشتی‌های ما را به بنادر دنیا راه نمی‌دادند، کشتی‌های کشورهای دیگر به بنادر ما نمی‌آمدند، هواپیماهای ما در پروازهای بین‌المللی برای تأمین سوخت مشکل داشتند و تحریم همه‌ جانبه نفت که مجبور بودیم به جای پول نفت که حق مردم ایران بود، کالاهای بی‌کیفیت و بنجل را از کشورهای مختلف تهیه کنیم.
در یک مقطع هشت ساله در دولت گذشته، علی رغم درآمدهای فراوان نفتی، کشور دچار وضعیتی شده بود که کارشناسان مستنداً می‌گفتند و هنوز هم می‌گویند که آوار برداری خرابی‌های همه جانبه، خیلی از وقت کشور را می‌گیرد. آدم تعجب می‌کند، چگونه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی را به باد دادند!  کسانی که امروز این همه دروغ‌های سیاسی و بداخلاقی‌ها، تهمت‌ها، توهین‌ها را در رسانه ملی و دیگر تریبون‌های رسمی می‌گویند، در محکمه‌ جامعه به افکار عمومی پاسخ دهند که درآمدهای بی‌نظیر آن سال‌ها را چکار کردند؟ برای دروغ‌های سالانه دو میلیون شغل، اکثر طرح‌های زیربنایی را نیمه کاره رها کردند و با دستورات کتبی و شفاهی به وزرا، استانداران و فرمانداران، افراد بسیاری را بدون کارشناسی‌های لازم استخدام و بر سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌ها تحمیل کردند.