-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ دی ۱۶, پنجشنبه

آلمان چرا گروه «دین حق» را میزبانی می کند؟

این گروه دین حق را چرا مقامات آلمان بیرون نمی اندازند؟ این سوالی است که اروپا حاضر به دادن پاسخ به آن نیست؛ چون قرار نیست درین باره توضیحاتی بدهند.وزیر کشور آلمان اعلام کرد که هزاران نسخه از قرآن کریم به این دلیل که ترجمه‌های افراط گرایانه دارد، توقیف شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، «توماس دیمتزیره» وزیر کشور آلمان اعلام کرد که هزاران نسخه ترجمه شده به آلمانی از قرآن مصادره شده است.

وی گفت که این قرآن‌ها این گونه ترجمه شده‌اند که دارای دیدگاه‌های افراطی، تشویق به نظامی‌گری و توأم با خشونت هستند.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، دیمیتزیره گفت: «ما ۲۲ هزار نسخه از این قرآن ها را پیدا کردیم. جلوگیری از پخش این قرآن‌ها بنا بر قانون اساسی آلمان و در راستای جلوگیری از اقدامات خشونت‌بار و ایدئولوژی‌های توأم با نفرت صورت می‌گیرد».

وزیر کشور آلمان همچنین گفت که گمان می‌رود که گروهی موسوم به دین حق، ۱۴۰ نفر را برای حملات در عراق و سوریه تشویق کرده باشد.

اشاره: سوال کلیدی است که آلمان چرا به جای علت، معلول را آماج می گیرد؟  برای آنان اخراج کامل «دین حق» ی ها مگر ناتوان اند؟ این سوالی است که اروپا درمجموع و آلمان، به خصوص، حاضر به توضیح اصل قضیه نیستند.