-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ دی ۲۱, سه‌شنبه

جنرالان پاکستانی بدون اجازه امریکا به ارزگان آمده می توانند؟

هوا و زمین در دست امریکا و ناتو است. بچه ملاعمر و جنرالان آی، اس، آی هم از جنس اجنات نیستند که چشم یک ابرقدرت در دیدن آنان کور باشد. 


قرار گزارش خبرگزاری فرانسه و اکونومیک تایمز،  تلاش برای ساختن یک اقلیم خود گردان برای طالبان، در دستور کار حکومت و جامعه جهانی قرار گرفته است. هدف ازین اقدام، دور کردن دهان طالبان از پستان پاکستان خوانده شده است؛ اما به نظر می رسد که امریکا و کابل در دادن امتیاز به طالبان با روسیه و ایران مسابقه راه انداخته اند. آنان تدابیری می سنجند که طالبان از دور دسترخوان روسیه و ایران برخیزند و به قلمرو «امن» که در مناطقی میان پاکستان و افغانستان برای شان پیشنهاد شده، به تحکیم «امارت اسلامی» اقدام کنند. در همین حال، روزنامه ویسا به قول از نماینده‎های ولایت ارزگان در پارلمان می‎نگارد که پسر ملا عمر ملا یعقوب، وزیر دفاع طالبان و جنرالان پاکستانی به ولایت ارزگان آمده‎اند و در ادامه می‎نویسد که آنان در ولایت ارزگان مشغول گفتگو با مردم هستند.
به باور نویسنده، مقامات افغان در خواب شرین هستند و اگر وضعیت به همین منوال پیش برود نه تنها ارزگان بلکه سایر ولایت هم بدست طالبان سقوط خواهد کرد.