-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۱۷, یکشنبه

مقام فرانسه ای: امریکا برای بیرون راندان ایران- حزب الله از منطقه آماده می شود

اشاره: حضور امریکا درخاورمیانه و آسیای مرکزی از چهار سو در محاصره قرار گرفته است و راهی جز این ندارد.یک مقام فرانسوی فاش کرد که کشورش و ایالات متحده آمریکا، نسبت به اولویت نابودی داعش و اخراج ایرانی‌ها و حزب الله از سوریه به توافق رسیده‌اند. وی همچنین از احتمال گفت وگو با مسکو یا رژیم سوریه برای پایان دادن به درگیری‌ها خبر داد.
به گزارش روزنامه الحیات چاپ لندن، مقام فرانسوی تاکید کرد که اولویت آمریکا در سوریه، از بین بردن داعش و اخراج ایرانی‌ها و حزب الله از خاک سوریه است.
این مقام فرانسوی که نخواست نامش فاش شود، گفته که آمریکا از نیروهای «سوریه دمکراتیک» و افزایش شمار عرب‌ها در این ائتلاف در مقایسه با کُردها، حمایت خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، واشنگتن هیچ مشکلی در گفت وگو با مسکو یا رژیم سوریه ندارد. با این شرط که از نفوذ ایران، حزب الله و شبه نظامیان شیعه در سوریه کاسته شود.
دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمریکا پیشتر خواستار ایجاد مناطق امن در برخی مناطق سوریه، جهت جلوگیری از افزایش پناهندگان سوری و اسکان دادن آواره شدگان این کشور،  شده بود.
ترامپ از وزیر دفاع خود خواسته که ظرف دو ماه طرحی را فراهم کند که ارتش آمریکا را در از بین بردن عناصر داعش کمک کند.