-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۳۰, شنبه

پراودا: داعش با سلاح جدید درمرزهای تاجکستان

پانزده هزار داعشی در مرز با تاجکستان مستقر شده اند.


تازه ترین انفجار پر تلفات در مسجد مسلمانان در پاکستان که داعش مسئولیت آن را پذیرفت، نشان داد که داعش در پاکستان و افغانستان خود را تقویت کرده و در عین حال، مجمع الجزایر "مولدیو" نیز به پایگاهی مهم برای چین، منطقه اقیانوس هند و آسیای جنوب شرقی تبدیل شده  است. مقامات امنیتی هند با نگرانی از افزایش نفوذ گروه تروریستی داعش در مالدیو اعلام کرده اند، احتمال حمله داعش از این کشور به هند زیاد است.

روزنامه پراودا چاپ مسکو گزارش داد که داعش با جدید ترین سلاح های پیشرفته و وسائل تخریبی در مناطق شمالی افغانستان (مرزهای تاجیکستان) در حال آمد و شد است. وزیر کشور تاجیکستان در جمع خبرنگاران اعلام کرد: بین 10 تا 15 هزار نیروی مسلح از گروه های مختلف تروریستی در مرزهای افغانستان و تاجیکستان مستقر شده اند که متاسفانه در میان آنها شهروندان تاجیکستان و دیگر جمهوری های آسیای میانه نیز حضور دارند.

تاکنون بیش از 400 نفر به اتهام عملیات تروریستی در تاجیکستان بازداشت شده اند. تعدادی از این افراد، زمانی بازداشت شدند که از ماموریت در کشورهای خاورمیانه و افغانستان به تاجیکستان باز گشته بودند.