-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۲۶, سه‌شنبه

سناتورامریکایی: روسیه درافغانستان به القاعده کمک می کند

اتهام بازی های قدرت های بزرگ بر یکدیگر در جدال افغانستان عوق همه را در آورده است.


به حواله پایگاه اطلاع رسانی ان پی آر، ولادیمیر پوتین می تواند «دشمنان امریکا» در افغانستان را مورد حمایت قرار دهد و قادر است در برابر نیروهای بین المللی درین کشور دیواری از تردید بنا کند. این منبع همچنان با تغییر لحن نسبت به پوتین نگاشته است که او به ساده گی می تواند دراروپا و امریکا به تولید شرارت دست بزند. این منبع به نقل از روزنامه دیزیت آلمانی نوشته است که روسیه به استخدام ارتش متشکل از مزدوران جنگی در خارج ازقلمرو خویش اقدام کرده است.
این منبع همچنان به نقل از سناتور بل نیلسون درجلسه استماعیه کنگرس امریکا نوشته است:  این که روسیه به طالبان نزدیک شده و جنگ ابزار دراختیار آنان قرار داده مواردی اند که ما درین زمینه اسنادی در دست داریم و این مساله دیگر از هاله رمز وراز بیرون شده است. بل نیلسون گفته است که روسیه به طالبانی کمک می کند که متحد القاعده است و بنا برین روسیه به طور غیرمستقیم به سازمان القاعده درافغانستان کمک می رساند.