-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۲۸, پنجشنبه

موضع گیری ضد روسی ترامپ و واکنش مسکودولت آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته سه بار مواضع ضدروسی گرفته که تازه ترین آن ضرورت برتری داشتن (نظامی) واشنگتن بر مسکو هنگام مذاکره است.

به گزارش ایرنا، در تازه ترین اظهارنظر مقام های دولت ترامپ، ژنرال جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا در نشست همتایان خود در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل، گفت: در حالیکه واشنگتن و متحدانش برای همکاری با روسیه تلاش می کنند، اگر مسکو تصمیم به انجام اقدام های متناقض قوانین بین المللی بگیرد، باید دفاع کنیم.

روزنامه های روسیه امروز (پنجشنبه) سخنان رئیس پنتاگون را با عناوین «وزیر دفاع آمریکا: فقط از موضع برتر می توان با روسیه گفت وگو کرد» و «رئیس پنتاگون از لزوم مذاکره با مسکو از موضع برتر سخن گفت»، بازتاب دادند.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفته اگر واشنگتن بخواهد با منطق زور با مسکو وارد گفتگو شود مطمئنا به جایی نخواهد رسید.

وزیر دفاع روسیه افزود مسکو آماده از سرگیری گفتگو با وزارت دفاع آمریکا است اما از وزارت دفاع آمریکا درباره طرح های این کشور برای گفتگو با روسیه از موضع قدرت توضیح می خواهد.