-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۱۷, یکشنبه

نخستین جنگ امریکا - ایران در یمن پلان شده است

درتیم ترمپ، « خواست قوی برای عقب راندن رژیم ایران با استفاده از ابزار تهاجمی در یمن در دولت جدید آمریکا  وجود دارد.»


قانون-دولت ترامپ اقدام‌های خود علیه حوثی ها در یمن را آغاز کرده که باید گفت، این کار، بخشی از طرح بزرگ‌تر آمریکا برای مقابله با رژیم ایران و متحدان آن در یمن است.

روز پنجشنبه، ایالات متحده یک ناو جنگی به آبهای یمن فرستاده و اکنون در حال ارزیابی اقدام‌های سخت تر از جمله استفاده از پهپادهای نظامی و اعزام مشاوران برای کمک به نیروهای متحد خود در یمن است.

به گزارش «قانون»؛ نشریه فارین پالیسی نوشته با اشاره به مطالب بالا به نقل از مقامات امنیتی و نظامی در تیم ترامپ که نام آن‌ها فاش نشده است نوشت: خواست قوی برای عقب راندن رژیم ایران با استفاده از ابزار تهاجمی در یمن در دولت جدید آمریکا وجود دارد.

به گفته این مقامات نظامی با توجه به سخنان رسمی و سری رد و بدل شده در کاخ سفید، احتمال بسیاری وجود دارد که آمریکا مستقیم وارد جنگ یمن شده و به حمایت از عربستان سعودی و امارات در برابر حوثی ها بپردازد.

اکنون مشاوران دولت ترامپ، یمن را یک صحنه نبرد جدی و مهم برای نشان دادن سیگنال های رویکرد جدید آمریکا به رژیم ایران و گسست از آنچه شکست اوباما در راه محدود سازی قدرت گیری تهران در منطقه خاورمیانه می دانند، مد نظر دارند. اما به گفته نویسندگان فارین پالیسی این امر می تواند ریسک و خطر انتقام جویی حکومت ایران از آمریکا در سوریه و عراق را افزایش دهد و یا حتی ریسک درگیری با رژیم ایران در یک جنگ تمام عیار.