-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۲۹, جمعه

سفیرکابل به ستاد ارتش پاکستان احضار شد

دریک اقدام نادر، حضرت عمر زاخیل وال به جای وزارت خارجه به مرکز نظامی احضار شده و رئیس ستاد ارتش پاکستان مدعی است که تروریست ها دو باره به افغانستان پناه برده اند.


 به گزارش روزنامه «دان» چاپ پاکستان، مقامات آن کشور با احضار رسمی سفیر افغانستان به  قرارگاه عمومی لوی درستیز ارتش در راولپندی، نسبت به  استفاده تروریست ها از خاک افغانستان علیه پاکستان اعتراض کرده است. 
بریدجنرال آصف غفور مسئول روابط عامه خدمات داخلی ارتش پاکستان درصفحه تویتر خویش اظهار داشت که یک فهرست 76 نفری «افراد تحت پیگرد» تروریست ها به مقامات افغانستان تحویل داده شده است.

وی گفت از افغانستان خواسته شده که  یا علیه تروریست های یاد شده «اقدام عاجل» صورت گیرد یا آنان را به پاکستان تحویل بدهند.
درخبرآمده است که تسنیم اسلم دبیر کمیسیون اروپا و سازمان ملل متحد ( که خود شهروند پاکستان است) در دیدار با مقامات افغان «نگرانی عمیق» پاکستان را  از ادامه حملات تروریستی برخاک آن کشور  از سوی گروه جماعت الاحرار مستقر در داخل افغانستان ابراز کرده است.
رئیس ستاد ارتش پاکستان جنرال قمر جاوید بجوا گفته است که هنگام دیدار وی از ایجنسی های مهمند و باجور ( هم سرحد با افغانستان) تروریست ها تلاش  داشتند که به لانه های امن خویش درافغانستان برگردند.