-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۴, چهارشنبه

تولید راکت بالستیک و تورید خون وشوربا

برابر گذاری رهبری جبهات جنگ در چندین کشور با موج خیزی های وارداتی بازار ایران گیج کننده است.
 

گاهی به فهرست کشورهای واردکننده کالاهای عجیب و غریب و اغلب غیرضروری به ایران نشان می‌دهد چین و بعد هم امارات بیشترین سهم را در خروج ارز بویژه در سال‌های سخت تحریم ایران داشته است.
قدس آنلاین - گمرک هر سال از فهرست وارداتی کالاهای غیرضروری، لوکس و در مواردی عجیب به کشور با ارزبری بالا و بعضاً امکان تولید در داخل، رونمایی می‌کند.
واردات ۲۲ هزار و ۹۹۲ کیلو خون انسان و حیوان به ارزش سه میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۹ دلار در پنج ماهه اول سال ۹۴ از چین، آلمان، تایوان، ترکیه، فرانسه، کانادا و هند، لوازم جشن کریسمس از چین به ارزش بیش از ۴۲ هزار دلار در همان مدت، واردات کلاه‌گیس و ریش مصنوعی از چین و امارات، شن و ماسه طبیعی از چین، آلمان، ترکیه و هلند، واردات مانکن از چین، امارات، آلمان، اسپانیا و ترکیه، انواع پوشاک، کفش، جوراب، لباس نوزاد، کاغذ، پاکت نامه، کیسه آلبوم، جعبه، طبل و دهل، لوازم خانگی، واردات چادر مشکی از چین و ژاپن، دندان مصنوعی از تایلند، واکس از ترکیه، شامپوی سریلانکایی و مسواک بلغاری تنها بخشی از این تحفه‌های وارد شده به کشور هستند.
به این فهرست باید واردات۳۵ میلیون و ۶۱ هزار و ۱۵۴ دلار انواع تیغ و ریش تراش از ۱۸ کشور جهان از جمله آلمان، امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا، بلژیک، فرانسه، ژاپن، چین و یونان در سال جاری اضافه کرد. همچنین حدود ۲ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۲۶۸ دلار انواع سوزن دوزندگی، رفوگری و گلدوزی از آلمان، امارات متحده عربی، ایتالیا، تایوان، ترکیه، جمهوری کره، چین، ژاپن، فرانسه و هند، ۲ میلیون و ۲۱ هزار و ۶۸۴ دلار انواع دگمه پلاستیکی و فلزی، ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۱۴۸ دلار انواع آدامس، ۴٣ میلیون دلار کنجد، ۵ میلیون دلار دستکش کارگری، صنعتی، معاینه و نیم دستکش‌های چرم و خرید میمون آزمایشگاهی از ترکیه و چندین تن سس، سوپ و آبگوشت! را در سال جاری اضافه کنیم.
*خروج ارز برای واردات کالاهای عجیب وغریب
نگاهی به فهرست کشورهای واردکننده کالاهای عجیب و غریب و اغلب غیرضروری به کشور نشان می‌دهد چین و بعد هم امارات بیشترین سهم را در خروج ارز بویژه در سال‌های سخت تحریم ایران داشته است. در این بین چین «دوست و برادر» حتی آثار تذهیب (هنر اسلامی ایرانی) و کارت پستال فارسی را هم به مقصد ایران تولید می‌کند. ضمناً خلال چوب کبریت، کلیپس مو، شیشه شربت، پاک کن، شانه، گیره زلف، تیغه کامل برف پاک کن، بادام زمینی در درون غلاف یا پوسته، بادام زمینی پوست کنده و شکسته شده، عکس برگردان، موم زنبور عسل، مربا، ژله، مارمالاد، پوره و خمیر میوه، کلنگ و پیانو و ... را هم باب سلیقه ایرانی‌ها و برای بازار وطنی ما می‌سازد.
واردات کالاهای عجیب و غریب و رقبای جدی تولید ملی آن هم با کیفیت نازل و ارزبری بالا در شرایطی حتی در پسابرجام به کشور وارد می‌شود که این اقدام، هم در تناقض با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و هم روح حمایت از تولید ملی را بشدت می‌خراشد.