-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۲۱, پنجشنبه

مقام اروپايی: فروپاشی اتحادیه اروپا نزدیک است

پوتین وترمپ به فروپاشی اتحادیه اروپا کمربسته اند. 


مذاکره کننده بریگزیت در پارلمان می‌گوید، اتحادیه اروپا نیاز به اصلاح دارد در غیر این صورت با خطر فروپاشی کامل روبرو است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، گای ورهوفستات، مذاکره کننده ارشد بریگزیت در پارلمان اروپا با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا تحت فشار قرار دارد، اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از یک سو و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از سوی دیگر به دنبال تقسیم اتحادیه اروپا هستند.

او افزود: همچنین اتحادیه با تهدید تروریسم افراط گرایی روبرو است و در داخل نیز تهدیداتی از سوی ناسیونالیست‌ها، پوپولیست‌ها روبه رو است. اکنون زمان اصلاح اتحادیه اروپا است در غیر این صورت این اتحادیه فرو می پاشد.

پیشتر مذاکره‌کننده ارشد بریگزیت در پارلمان اتحادیه اروپا گفته بود، تصمیم بریتانیا برای خروج کامل از اتحادیه اروپا فرصتی برای اصلاح اروپا و جلوگیری از جدایی بیشتر در روابط میان کشورهای عضو است.