-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۱۰, سه‌شنبه

پوتین: درصورت ضرورت، در افغانستان عملیات نظامی می کنیم.

اشاره: درین حال مقامات محلی ولایات شمال به خصوص کندز می گویند که نیروهای روسی طالبان را در ایجاد استحکامات جنگی در شمال یاری می رسانند.


از محور مرز های شمال خبر می رسد که همزمان با سفر ولادیمیر پوتین به تاجکستان، توافق مهمی در رابطه به شروع عملیات نظامی از پایگاه روسیه در تاجکستان به مناطقی در شمال افغانستان اعلام شده است.
خبرگزاری بی بی سی به نقل از مقامات رسمی می گوید که روسیه با گروه طالبان رابطه «خوب» دارد و هرگاه لازم شود به طور مشترک علیه داعش دست به عملیات نظامی در افغانستان خواهد زد.
سعدی یوسفی از ناظران سیاسی تاجک گفته است: روسیه با طالبان مشکلی ندارد. حکومت کابل دست نشانده امریکا است و روسیه میخواهد به آن ها فهمانده باشد که باید منافع روسیه را از یاد نبرد.
این درحالی است که مقامات محلی ولایات شمال به خصوص کندز می گویند که نیروهای روسی طالبان را در ایجاد استحکامات جنگی در شمال به خصوص در بغلان و کندز یاری می رسانند.

درحال حاضر هفت هزار نیروی روسی در تاجکستان مستقر اند.