-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۱۸, دوشنبه

ناتو را وامیدارند در میدان «روسیه نو» وارد جنگ شود

به هدف جلوگیری از نزدیکی روسیه و امریکا


پیک نت: اتحادیه اروپا و بویژه آلمان با تمام قوا تلاش می کنند ناتو را به دخالت مستقیم در شرق اوکرائین بکشانند تا کاخ سفید در برابر یک عمل انجام شده قرار گیرد. با این اقدام می خواهند جلوی نزدیک شدن امریکا به روسیه را بگیرند و روی ملاقات و مذاکرات پوتین و ترامپ تاثیر منفی بگذارند. 

به همین دلیل در روزهای اخیر دیدار رئیس جمهوری اوکرائین از برلین و ملاقات با صدراعظم این کشور و تشدید حملات نظامی ارتش اوکرائین علیه "جمهوری روسیه نو" مرکب از دو منطقه دونتسک و لوهانس در شرق اوکرائین شدت گرفته است. مسکو همزمان با آمادگی نظامی برای دفاع از جمهوری روسیه نو، می کوشد از طریق کاخ سفید جلوی ورود ناتو به جنگ اوکرائین را بگیرد. درعین حال، روز گذشته خبرگزاری "رویانوستی" از مسکو گزارش داد که "ادوارد باسورین" معاون فرماندهی نیروهای نظامی مردمی جمهوری دونتسک در جمع  خبرنگان اعلام کرد که نیروهای ارتش اوکرائین در تمامی طول جبهه ها برای یک حمله سراسری صف آرایی کرده اند.
بر اساس گفته "باسورین" برای تقویت جبهه های جنگ از دیگر مناطق اوکرائین نیز نیروهای تازه نفس وارد جبهه دونتسک شده اند. در منطقه "والنواخی" ( بخشی از جبهه نبرد) نیز نیروهای گارد ریاست جمهوری اوکرائین مستقر شده اند.