-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۱۴, پنجشنبه

ترجمه ناگفته های گزارش جان سپکو: افغانستان را قایم کنید!

اشاره: گزارش متناقض جان سپکو که سیاهی هایش بیشتر از سپیدی هاست به مزاق متناقض ترمپ خوب مطابقت دارد. سیستم امریکایی برای تقدیم این گزارش زمان مناسبی را انتخاب کرده است.
 

 
یک دیده بان آمریکایی با انتشار اولین گزارش خود در پی دولت جدید آمریکا اعلام کرده است، دولت افغانستان به سختی نیمی از این کشور را تحت کنترل دارد.
 
 به حواله خبرگزاری آسوشیتدپرس، براساس این گزارش تعداد نیروهای امنیتی افغانستان رو به کاهش است در حالی که تولید مواد مخدر در این کشور طی ماه های گذشته افزایش یافته است.
 
بازرس ویژه امور سازندگی در افغانستان به عنوان عامل تهیه این گزارش می گوید، تنها نقطه روشن در وضعیت فعلی افغانستان کاهش قابل توجه فساد در روند تولید کالاها و ارائه خدمات است.
 
این گزارش ۲۶۹ صفحه ای چهارشنبه منتشر شد.
 
جان سوپکو که در سال ۲۰۱۱ به عنوان بازرس اصلی ویژه عملیات سازندگی در افغانستان تعیین شده در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: این تازه ترین گزارش در واقع اولین گزارشی است که به دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا ارائه می شود.
وی تاکید کرد: این فرصت مناسبی برای دولت جدید آمریکاست تا سرمایه گذاری ۱۱۷ میلیارد دلاری واشنگتن در بازسازی افغانستان را در کنار نیروهای امنیتی خود در این کشور مورد بازنگری قرار دهد.