-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۱۰, سه‌شنبه

میدان آینده جنگ ترمپ درکجاست؟

یکی از میادین «جنگ» افغانستان است اما وی در اطراف روسیه وضع الجیش خواهد گرفت. با حفظ جنگ در میدان افغانستان، هیچ پیروزی وجود نخواهد داشت. رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه وعده داد تا بودجه دفاعی این کشور را به شکلی تاریخی افزایش دهد که این رقم ۵۴ میلیارد دلار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ که در کاخ سفید و در جمع فرمانداران ایالت های آمریکا سخنرانی می کرد، گفت: ‘این بودجه که می توان از آن به عنوان بودجه تاریخی نام برد، بدون شک از مردم آمریکا در برابر تهدیدات دفاع خواهد کرد.’

بودجه دفاعی آمریکا برای سال ۲۰۱۷ میلادی رقمی بالغ بر ۶۴۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار است که رقم ۵۴ میلیارد دلار کنونی، ۹ درصد بودجه دفاعی این کشور افزایش خواهد داد.

وی افزود : در هر جنگی که در آینده شرکت کنیم، باید به طور منطقی پیروز باشیم.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: یکی از اهداف افزایش تاریخی بودجه دفاعی آمریکا، ‘بازسازی’ ارتش است که ضامن امنیت آمریکا است.

ترامپ گفت: شما از جزئیات این موضوع فردا سه شنبه مطلع خواهید شد. این یک حادثه بزرگ است و در شرایط خطرناک کنونی پیامی روشن به جهانیان درباره ی توان نظامی آمریکا است.