-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۴, چهارشنبه

خبر تنش لفظی جنرال دوستم با دکترغنی کاملاْ موثق بود

برخی ها از جزئیات منتشره در «گزارشنامه افغانستان» در مورد درگیری لفظی جنرال دوستم و دکترغنی در دو شب پیش، یک اندازه گیج شده بودند.خبرمتذکره از کانال های معتبر مرتبط با دستگاه تیم حاکم دراختیار من قرار گرفته بود. همین خبر به نحوی کلی تر رسماْ از سوی یک مقام دولتی به رادیو آزادی گفته شده است بدین شرح:
 
یک منبع معتبر دولتی می‎گوید که عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور تا زمانی‎که دوسیه‌اش در مورد ادعای احمد خان ایشچی بررسی نشده حق ندارد که وارد دفتر کارش گردد.
این منبع گفته‎است که محاصره کردن خانه جنرال عبدالرشید دوستم از سوی نیروهای امنیتی همین مسئله بوده، بخاطری که عبدالرشید دوستم دو روز قبل به دفتر کارش رفته‎است.
منابعی به بی‌بی‌سی می‌گویند که آقای غنی از دوستم خواسته بود که تا وقتی یکسره شدن پرونده ایشچی به دفتر نرود تا حساسیت‌های داخلی و بین‌المللی کنترل شود، اما ژنرال دوستم ظاهرا این درخواست را نپذیرفته است.