-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۱۹, سه‌شنبه

موشک بزرگ بر پایتخت عربستان فرود آمد

شوک بزرگ در قلمرو سلطان برای نخستین بار. این ضربه، پیام جدید ایران در جنگی است که احتمال شروع آن قوی تر شده است.


بر اساس گزارش برخی رسانه‌های محلی، نیروهای یمنی با اجرای یک حملۀ تلافی‌جویانۀ موشکی، ریاض، پایتخت عربستان سعودی را هدف قرار دادند.

به گزارش پرس نیوز، خبرگزاری رسمی یمن ( ارتش حوثی ها) شامگاه یکشنبه به نقل از ارتش یمن اعلام کرد نیروهای این کشور برای نخستین بار به ریاض حمله کرده‎اند.

در این بیانیه اعلام شده است که ارتش یمن یک پایگاه نظامی در غرب پایتخت عربستان را به تلافی حملات مرگبار آل‌سعود در یمن، هدف قرار داده است.

ارتش کشور یمن اعلام کرده است که این حمله نشان‎دهندۀ میزان برد موشک‌های بالستیک یمن است که به ریاض هم می‌رسند.

بر اساس گزارش برخی رسانه‌های محلی، پایگاه هدف قرارگرفته در حدود 40 کیلومتری ریاض است.

اگرچه وزارت دفاع عربستان هنوز دربارۀ صحت‌و‌سقم این رخداد اظهارنظر نکرده است، اما برخی از شهروندان عربستانی با انتشار پیام‌هایی در شبکۀ اجتماعی توییتر اعلام کردند یک اردوگاه نظامی در غرب منطقۀ المزاحمیه در نزدیکی ریاض هدف حمله قرار گرفته است.

خبرگزاری سبا یمن به نقل از یکی از سخنگویان جنبش مردمی انصارالله (حوثی) نوشت این حمله یک آزمایش موفقیت‌آمیز برای سنجش بُرد موشک‎‏های بالستیک یمن بوده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در زمان وقوع حمله، محمد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان سعودی، در حال دیدار و گفت‌وگو با عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، بوده است.

برخی رسانه‌های عربی اعلام کرده‌اند که صدای انفجار در ریاض شبیه به وقوع زلزله یا اصابت شهاب سنگ بوده است، ولی مقامات سعودی سعی در پنهان کردن ابعاد این حادثه دارند.

به گفتۀ برخی منابع در حال حاضر مقامات عربستان سعودی وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند.