-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۳۰, شنبه

پاکستان: پایگاه خرابکاران درسه ولایت افغانستان است

عصبانیت پاکستان به خاطر عملیات خونبار درایالت سند نیست؛ از ختم جاده یک طرفه حملات مرگبار بین افغانستان وپاکستان دستخوش جنون شده است.


خبرگزاری «سما» که از پاکستان نشرات دارد، نوشته است که رهبران لشکرجنگهوی، العالمی، ( مرتبط به القاعده وداعش) تحریک طالبان پاکستان، گروه ملافضل الله، گروه شهریار محسود و گروه خالد محسود که در نوامبر سال گذشته در غزنی جلساتی به هدف راه اندازی عملیات ضد پاکستان برگزار کرده بودند؛ اکنون در نورستان، کنر و زابل افغانستان در پناه گاه شان به سر می برند.
جئو نیوز پاکستان یک قدم فراتر رفته و از قول «منابع» ( که واضحاً شبکه آی اس آی است) گزارش داده که چهار گروه- تحریک طالبان پاکستان، جماعت الاحرار، داعش و لشکر جنگهوی به طور مستقیم که درافغانستان پایگاه زده اند، به طور مستقیم در حمله بر ازدحام مردم در مزار قدیمی در سند دست داشته اند.
منابع آی اس آی هیچ یک در باره «طالبان افغان» در پناه گاه های آن کشور و در گستره مرزهای مشترک، اشاره ای نکرده اند؛ اما وزارت دفاع افغانستان با درک همین نکته، طالبان مادر گروه های هراس افگن در منطقه و افغانستان گفته است.
اشاره: این وضعیت، پیش بینی شادروان احمد شاه مسعود را یک بار دیگر ثابت می کند که آتش تروریزم بردامن سازنده گان آن برخواهد گشت.