-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ بهمن ۲۸, پنجشنبه

روسیه تا پخته شدن بهانه، دوراکراین می چرخد

 بخش شرقی اکراین به نام «روسیه نوین» مسمی شده و مسکو حفاظت از آن را جزو منافع ملی خود می داند.
 

 
رسانه های روسیه احتمال آغاز حمله سراسری به جمهوری اکراین مطرح کرده اند. همزمان با این هشدار رهبر حزب کمونیست روسیه فدراتیو "گنادی زوگانف" در یک کنفرانس خبری که خبرگزاری "ریانووستی" آن را وسیعا پوشش داد، اعلام کرد: زمان را نباید از دست داد و هرچه سریع تر باید جمهوری روسیه نوین توسط کرملین به رسمیت شناخته شود.
 
روسیه نمی تواند در مقابل سرکوب مردم شرق اکراین تماشاگر باشد. در دو منطقه لوگانس و دونتسک که در شرق اوکرائین که خود را از سه سال پیش جمهوری خلق روسیه نوین اعلام کرده اند همه دلائل سیاسی و ژئوپولتیک برای شناسایی رسمی آن بعنوان یک کشور وجود دارد. این جمهوری درفبروری سال 2014 و در پی کودتائی که با هدایت آلمان و سناتور مک کین امریکائی اجرا شد و دولت قانونی این کشور سرنگون شد، در یک انتخابات آزاد و با رای بیش از نود درصد شهروندان این مناطق اعلام استقلال کرد. نشانه های قطعی وجود دارد که با تدارک حمله ارتش کیف به شرق اوکرائین چنان اوضاع نابسامانی پیش بیاید که سد راه مذاکرات روسیه و امریکا  شود. طی سه سال گذشته بالغ بر 10 هزار نفر در جنگ های شرق اوکرائین کشته شده اند و بخشی از استقرار نیروهای ناتو در لهستان نیز برای حمایت از ارتش اوکرائین در حمله به شرق این کشور است.
روسیه نوشت : اخیرا وزیر امور خارجه انگلستان قصد دارد برای تامین مالی مبارزه نرم با روسیه مبلغ 700 میلیون پوند اختصاص دهد. هدف از چنین تصمیمی تقویت متحدان انگلستان مانند اکراین و کشورهای پری بالتیک است.
اجرای چنین طرح هایی در لندن همزمان شده  است با دور جدید تبلیغات ضد روسیه در انگلستان