-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۱۱, چهارشنبه

ویروس «شمعون 2» ایران در سیستم عربستان

اشاره: شیعه و سنی با جهان مسیحیت و یهود علیه یکدیگر متحد می شوند اما در ذات هردو، مصالحه با همدیگر وجود ندارد. تاریخ، گواه است.


به گزارش عصرایران، مدیر کل مرکز امنیت اطلاعاتی عربستان سعودی، طی سخنانی در یک همایش بین‌المللی با موضوع تکنولوژی در ریاض پایتخت عربستان اتهامات جدیدی را به حکومت ایران زد و از کشورهای جنوب خلیج فارس خواست برای مقابله با حملات سایبری تلاش‌های خود را هماهنگ کنند.

وی هکرهای ایرانی را به هدف قرار دادن سیستم های وزارت کار عربستان سعودی از طریق ویروس مخرب "شمعون 2" در ژانویه 2016 متهم کرد.

المطیری خطاب به نمایندگان کشورهای جنوب خلیج فارس گفت: اگر همکاری کنیم خواهیم توانست از بخش‌های مختلف در برابر حملات سایبری حمایت کنیم.

مدیر کل مرکز امنیت اطلاعاتی عربستان سعودی اظهار کرد که مرکز وی به تنهایی توانست 124 حمله سایبری را ناکام کند.

مدیر اداره کل مبارزه با فساد و تأمین امنیت اقتصادی و اینترنتی وزارت کشور بحرین نیز گفت: هکرها تلاش کردند تا به دستگاه‌های اطلاعاتی وزارت کشور بحرین نفوذ کنند.

وی مدعی شد که منبع این حملات بحرینی های مقیم ایران هستند.