-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۲۵, چهارشنبه

ترکیه اس 400 به قرض می خرد!

ترکیه پوستین ناتو را کم کم از شانه اش دور می کند.


بر اساس خبر منتشر شده در سایت خبری "بیر گون" در ترکیه، "سرگئی چمزاف" مدیر شرکت دفاعی دولتی روسیه موسوم به "روستچ" خبر داده است که در جریان دیدارهای دوجانبه بین رهبران روسیه و ترکیه خرید سامانه دفاعی اس 400  از جانب اردوغان مطرح شد. بر اساس همین خبر "ترکیه برای خرید اس 400  تقاضای وام از مسکو کرده ولی هنوز پاسخ قطعی دریافت نکرده است. در همین ارتباط  دیدارهائی میان وزرای دارایی دو کشور ادامه دارد."
سرگئی چمزاف در دیداری با شبکۀ "روسیه 24" در این مورد اظهار داشت:
"ترکیه برای خرید سامانۀ موشکی اس-400 تقاضای وام از روسیه کرده و مذاکرات میان وزرای اقتصادی دو طرف جریان دارد. در صورت امضای توافق نامه و تصمیم نهایی در خصوص وام درخواستی، توافق نامۀ مربوط به صدور تسلیحات نظامی که سیستم موشکی اس-400 نیز جزئی از آن است امضا خواهد شد."   
(ترکیه عضو پیمان نظامی ناتوست و مجهز شدن ارتش این کشور به موشک اس 400 رویداد نظامی مهمی است که باید دید امریکا و دیگری کشورهای مهم عضو پیمان ناتو برای جلوگیری از آن چه خواهند کرد. زیرا ورود این سیستم و دیگر تسلیحات ساخت روسیه به ارتش ترکیه، عملا جنگ افزارهای امریکائی در ارتش ترکیه دیگر یگانه جنگ افزار نخواهند بود.)