-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۱۰, پنجشنبه

مذاکرات سپاه پاسداران با القاعده

به گزارش سایت رسمی فردا نیوز

سایت حکومتی فردانیوز: جمهوری اسلامی ایران همزمان با اتحادیه گروه های تروریستی وابسته به القاعده در سوریه» بر سر سرنوشت شیعیان فوعه و کفریا مذاکره کرد. پیش از این در جریان تخلیه حلب، قرار بود چندهزار نفر از شیعیان مظلوم این دو شهر از شهر خارج شوند؛ اما با خلف وعده ترکیه، تنها 300 نفر از این دو شهر خارج شدند.

حالا این بار تهران تصمیم گرفته بدون وساطت ترکیه و روسیه به صورت مستقیم و با میزبانی قطر، با گروه های وابسته به القاعده مذاکره کند. بنا به توافق بسدت آمده شیعیان ادلب شهر خود را ترک خواهند کرد

مهم ترین نتیجه این مذاکرات، رسمیت یافتن احرار الشام و تحریر الشام از طرف جمهوری اسلامی و حزب الله برای اجرای توافقات است!

در گزارشها صراحتا از «حسام شافعی» به عنوان یکی از رؤسای هیئت مذاکره کننده از طرف القاعده ای نام برده شده است.

وی با تأیید خبر مذاکره رو در رو با جمهوری اسلامی ایران، در صفحه شخصی خود نوشت: «جیش الفتح به عنوان سازمان اداره کننده استان ادلب، از گذشته با ایران در مورد اهالی شهرهای فوعه و کفریا مذاکره می کرد. در نتیجه مذاکرات من موضوع جدیدی نیست که بخواهد بر سر آن جنجال شود! به صراحت باید بگویم طرف حساب ما در مذاکرات، جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان هستند! به عبارت دیگر بشار اسد در پرونده مذکور اصلا کاره ای نیست و [برای طرفین] کم ترین اهمیتی ندارد!!»