-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۱۸, چهارشنبه

تیغ واشنگتن پست علیه ایران تیز شده می رود

درسطح مقامات بالایی کنگره امریکا در مورد درگیری مستقیم با ایران صحبت روان است.


روزنامه واشنگتن پست از احتمال رویارویی مستقیم میان رژیم ایران و آمریکا خبر داده و همچنین به اظهارات رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در این رابطه پرداخته است.

به گزارش جام نیوز، در این گزارش آمده است: یکی از سناتورهای برجسته جمهوری خواه خواستار پاسخی فراتر از "اظهارات تند" به رژیم ایران شد.

بر اساس این گزارش، سناتور باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفته است: ما برای ارائه قانونی دو حزبی آماده می شویم تا رفتارهای تهدید آمیز رژیم ایران را متوقف کنیم.

واشنگتن پست به رویارویی اخیر یک کشتی نیروی دریایی آمریکا با قایق های سپاه پاسداران پرداخته و می نویسد: بر اساس گزارشات، در اواخر هفته گذشته قایق های های تندرو رژیم ایران به صورت خطرناکی به ناو نظارتی و اطلاعاتی آمریکا در تنگه هرمز نزدیک شده اند.

این روزنامه در ادامه از احتمال رویارویی مستقیم میان سپاه پاسداران و آمریکا سخن به میان آورده و می نویسد: اقدامات رژیم تهران و حوادثی که اخیرا رخ داده است، الگویی را به نمایش می گذارد که حاکی از احتمال رویارویی مستقیم با واشنگتن است.