-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۲۳, دوشنبه

دانشگاه وحشتناک ننگرهار: زنده باد طالبان

این نخستین بار است که دکتر ها گلوی مریضان را قطع می کردند.
نوار تصويري كه توسط آژانس خبري فرانسه ديده شده صحنه هاي باور نكردني از قساوت در حمله به شفاخانه 400 بستر را نشان میدهد. در بخش از نوار تصويري يك بانوي پرستار مریضی را با استفاده از چوکی متحرک انتقال میدهد و حمله کننده این پرستار را میکشد و مریض که در این چوکی نشسته بر میخیزد و با مهاجم قول میدهد! مهاجمان قربانیان را «ملحد» خطاب ميكنند و حتی گلوی یک محصل خانم را پس از هدف قرار دادن او با گلوله با چاقو مي بُرند. همكارم داكتر Sohrab Sharifi نوشته : شمار مهاجمان هفت تا ده نفر بوده آن‌ها در یک چشم بهم زدن در بیشتر منزل های شفاخانه جا گرفته و یا از قبل حضور داشته اند. مهاجمان با نقشه شفاخانه آشنایی داشته و تلاش ورزیدند به بخش وی آی پی، از جمله اتاق که برادر زاده بسم الله خان بستری بوده نفوذ کنند. 
دست کم یک و یا دو تن از مهاجمان مسلح ستاژران بودند که اخیراً از دانشگاه ننگرهار بعنوان ستاژر آمده بودند. مهاجمان به تمام اتاق هاي شفاخانه حمله کرده، بجز دو اتاق که در آن مجروحین طالبان مداوا مي شدند. مهاجمان بطور منظم با افراد ناشناس در تماس تلفونی بودند. آن‌ها در دهلیزها چند بار فریاد "زنده باد طالبان" را سر داده اند. اسلحه و مهمات احتمالن با استفاده از بالون گاز موترها گازی به داخل شفاخانه انتقال داده شده بود. دست کم یکی از مهاجمان به زبان پنجابی صحبت كرده و بیرحمی مهاجمان قابل وصف نیست، حتی کودکان را در آغوش مادران شان به گلوله بستند.
انیسه شهید