-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۲۶, پنجشنبه

لاروف: هزاران داعشی در مرز افغانستان تجمع کرده اند

اشاره: از سخنان رسمی وصریح لاوروف در باره داعش درخاک افغانستان یک نوع بوی رضایت شنفته می شود.به گزارش تایمز آف سنترل ایشیا، سرگی لاروف وزیرخارجه روسیه در گفت و گو با مجله میزودوناردونایا گفته است که تهدید های امنیتی اصلی از ناحیه افغانستان به آسیای میانه هنوز باقی است. وی گفته است که «داعش درتلاش اشغال مناطق بیشتر در شمال افغانستان، مواضع خود با با به کارگیری دیگر شبه نظامیان از میان دسته جات تروریستی مستحکم کرده است.»

برش سخنان لاروف در سایت وزارت خارجه روسیه نیز منتشر شده است. لاروف گفته است که درماه آگست گذشته نفرات داعش درسفارت چین دربشکیک حمله انتحاری انجام دادند. وی یاد آور شده است که تحرکات عمده در امتداد مرز های افغانستان از سوی تروریست های خارجی افزایش یافته و به نظر می رسد این تروریست ها بعد از جنگیدن درشرق میانه و شمال افریقا، اکنون قصد دارند از طریق خاک افغانستان به کشورهای شان در آسیای میانه وارد شوند واین موضوعی خطرناک است.

به گفته لاروف، شمار شهروندان کشورهای مشترک المنافع درصف جهادی ها به هزاران تن می رسد. ما از بابت دسته جات تروریستی و نهاد های جنایت کار و قاچاقچی مواد مخدر نگران هستیم؛ واین فاکت ها نه تنها به وسیله روسیه بلکه از سوی نهاد های امنیتی کشورهای مشترک المنافع و ارگان های بین المللی نیز تایید شده اند. سرویس های امنیتی روسیه با کشورهای مشترک المنافع از نزدیک درین رابطه کار می کنند.   سرگی لاوروف اتهامات در مورد بلند پروازی های مسکو به هدف ایجاد یک امپراتوری جدید و احیای اتحاد شوروی را رد کرد و آن را نوعی خیالبافی خواند.