-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۱۹, پنجشنبه

سازماندهی خیزش علیه روسیه از محور هرات

محاصره محور افغانستان از سوی روسیه، ایران، پاکستان و چین، اگر با زور و مخارج عظیم عملیاتی شکسته نشود، سرنوشتی بدتر از اتحاد شوروی در انتظار ناتو و امریکا خواهد بود.


ادعای داعش در حمله به بیمارستان بزرگ نظامی کابل، یک دروغ تاریخ زده برای انظار عمومی و یک رمز عبور اطلاعاتی به وسیله چند کشور، علیه چند کشور رقیب است. تاوان وانتقام این حملات را دم نقد، دانشگاه ها، مراکز گردشگری و مجتمع های بزرگ اسلام پاکستان خواهند پرداخت؛ اما شعاع این آتش جهنمی به جان چندین کشور از جمله روسیه، ترکمنستان، ازبکستان وتاجکستان خواهد افتاد. اگر چشمان مردم، نمی توانند دسته جات طالب ترکمن تبار  درهرات - هم سرحد با ترکمنستان وایران- را، رصد کنند؛ آنتن های اطلاعاتی فوق حساس، همه چیز را در رادار های خویش تثبیت می کنند. جالب این است که طالبان ترکمنی که به منطقه وارد شده اند؛ اکثر شان شیعه مذهب اند.
 تصادمات بزرگی در پیش است و ائتلاف پاکستان- روسیه- چین هیولای نرم اما دهشتناک هند را بیش از هر زمان دیگر در منطقه بیدار کرده است. افغانستان، هرچند زیر ضربه در خط اول است؛ اما برخلاف گذشته، پوتنسیال های قوی واکنش عملیاتی علیه پاکستان را در پیچ وخم های ضربه ناپذیر جغرافیای خویش در اختیار دارد. 
محاصره محور افغانستان از سوی روسیه، ایران، پاکستان و چین، اگر با زور و مخارج عظیم عملیاتی شکسته نشود، سرنوشتی بدتر از اتحاد شوروی در انتظار ناتو و امریکا خواهد بود. به نظر می رسد که ماشین «جهاد» سال های هشتاد با طرح و دیزاین به مراتب خشن و جدید علیه روسیه به غرش درآید. گزارش ها می رسانند که ولایت هرات نیز، این بار پیشقراول خواهد بود. گزارش ها می گویند که به پیشواز قیام 24 حوت هرات، سفربری های چند جانبه علیه روسیه در جریان است. هشدار صریح اسماعیل خان حرف گذرا و تصادفی نبود که علیه روسیه از زبان بیرون داد. تقدیر جهان با این چهار راهی تاریخ ( تاریخ) گره خورده است. فقط یک معجزه «جور آمد» و تجدید نظر در استراتیژی کشورهای با هم دشمن می تواند جنگ آخرالزمان را کمی به عقب بیاندازد.