-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۱۷, سه‌شنبه

احتمال حمله امریکا به سپاه قدس در یمن

حوثی های شیعه اکنون با استفاده از قایق های کنترل از راه دور علیه عربستان استفاده کرده است. آمریکا نسبت به هرگونه هدف قرار دادن کشتی‌ها در تنگه باب المندب در نزدیکی ورودی بندر المخا به انصارالله هشدار داد.

به گزارش العربیه، این هشدار به‌ دنبال افشای دست‌یابی حوثی ها به قایق های کنترل از راه دور که در تهاجم به کشتی جنگی عربستان سعودی به‌ کار گرفتند، صادر شده است.

معاون فرماندهی اسکادران پنجم دریایی آمریکا، رژیم ایران را متهم کرد که به شبه‌نظامیان حوثی در تولید این نوع قایق ها کمک می‌کند.

نیروهای انصارالله اخیرا یک ناو پشتیبانی عربستان و قبل از آن یک کشتی اماراتی و در اکتبر ۲۰۱۶ نیز کشتی‌های گشتی نیروی دریایی آمریکا را هدف قرار دادند.

نیروی دریايی آمریکا اعلام کرد که این گونه اقدامات طرف‌های تاثیرگذار دیگر را وامی‌دارد تا مداخله کنند.

تنگه باب المندب که عرض آن به ۲۵ کیلومتر می‌رسد، اهمیت بسیاری در حمل و نقل‌های دریایی دارد چراکه از طریق آن کشتی‌های تجاری از خلیج عدن به دریای سرخ رفته و سپس از آنجا به کانال سوئز و دریای مدیترانه می‌روند.

از این تنگه روزانه بیش از ۶۰ کشتی تجاری عبور می‌کنند و همچنین روزانه سه میلیون و۳۰۰۰ بشکه نفت از آنجا انتقال داده می‌شود.