-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۱۸, چهارشنبه

برقطعات جنرال دوستم درکابل حملاتی صورت گرفته

فیصله خلع سلاح قطعات جنرال دوستم در جلسه تمام رهبران حکومت و سران جهادی به خصوص «شورای حراست» صورت گرفته است.منابع غیررسمی خبر می دهند که واحد های واکنش سریع امنیت ملی، پلیس و قوای خاص در عملیات های شب هنگام در کابل، بیش از دو هزار تن از نفرات جنرال دوستم را غافلگیرانه خلع سلاح کرده اند. تعداد بی سلاح شده ها 2300 تن ذکر شده است. عملیات تصفیه «خاموش» که حمایت پیشاپیش نیروهای بین المللی را با خود دارد؛ ظاهراً بدون درگیری وتلفات بوده است. «گزارشنامه افغانستان» تا ساعت بعد، تلاش خواهد کرد که بر بنیاد اطلاعات از منابع ارتباطی معاونت اول ریاست جمهوری، یک گوشه ای خیمه ماجرا را بالا بزند.
در خبر قید شده است که عملیات بی اثر سازی قطعات مسلح جنبش ملی به اثر فیصله و توافق «رهبران جهادی» به خصوص شخص استاد سیاف رهبر «شورای حراست وثبات» صورت گرفته و شخص دکترغنی، دکترعبدالله، معصوم استانکزی و حنیف اتمر از جریان قضیه نظارت داشته اند.  در توضیح جزئیات آمده است که دیدار اخیر دکترغنی با استاد سیاف نیز مشخصاً درهمین رابطه بوده است. 
پیوست به این خبر اشاره شده است که گلبدین حکمتیار که تا الحال در انقره به سر می برد از جریان عملیات حمایت کرده و خواستار ختم «اخلال گری» در پایتخت شده است.  حکمتیار و نفرات حزب اسلامی گفته اند که جنرال دوستم از زمان ائتلاف موسوم به «شورای هم آهنگی» در ربع آخر سال 1371 تا کنون نسبت به حزب اسلامی «وفاداری چندانی نداشته است.» قرار است حکمتیار به تضمین رجب طیب اردوغان درکابل مستقر شود.