-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۱۵, یکشنبه

آفت نجات برای امریکا

ترمپ: طبقه متوسط درامریکا از بین رفته است.
پیک نت: سخنراني ترامپ در کنگره امریکا که روز پنجشنبه ایراد شد، اگر هم توسط رسانه های معروف تصویری و مکتوب اروپا و امریکا پوششی داده شد، بسیار کوتاه و سانسور شده و با تمرکز روی نکات فرعی و بی اهمیت این سخنرانی بود. این درحالی است که او در این سخنرانی نشان داد که آن بازی های مضحک پیش از انتخاباتی تمام شده و نوبت حرف های اصلی رسیده است. تسلط او به سخن گفتن، بدون داشتن حتی یاددداشتی کوتاه از فهرست مطالب و همچنین نمایشی که با کمک همسر و دخترش برپا کرد نشان داد که او صحنه گردان قابلی است. از نکات مهم دیگر این سخنرانی زیرکی او برای نام نبردن از هیچ کشور اروپائی و همچنین از روسیه، اما دادن آدرس تقابل اقتصادی با اروپا و مذاکره برای بهبود مناسبات با روسیه بود.

 ترامپ دراین سخنرانی وعده هائی درباره آینده امریکا و ساختن دوباره آن داد، که این یک تعارف است، اما آنچه تعارف بردار نیست، آن سیمائی است که از امریکای امروز در کنگره امریکا نشان داد. در واقع حرف اساسی همین مسئله آخر است که برای نخستین بار یک رئیس جمهور امریکا رسما در کنگره این کشور مطرح کرده است. شبکه های تلویزیونی فریبکار امریکا مانند سی . ان . ان به جای پوشش خبری دادن به این بخش های مهم سخنرانی ترامپ و تشکیل میزگردهای مرسوم دراین شبکه تلویزیونی، مردم را بلافاصله سرگرم یک موضوع فرعی و در حد شایعه مربوط به تماس فلان برگمار شده ترامپ با سفیر روسیه شدند و اکنون سه روز است که همین بمباران افکار عمومی در امریکا ادامه دارد. 

شما هرگز عکس و فیلمی از تظاهرات مردم امریکا در ایالت های مرکزی این کشور به سود ترامپ و تائید سخنان او نه می بينید و نه می شنوید و نه می خوانید. سانسور مطلق حاکم است. ترامپ خطاب به کنگره امریکا گفت که «طبقه متوسط امریکا از بین رفته است. صنایع امریکا در حال مرگ است، 94 میلیون بیکار و دریافت کننده مواد غذائی در امریکا وجود دارد. 43 میلیون امریکايي زیر خط فقرند. از هر پنج امریکائی که باید شاغل باشد یک نفر بیکار است. امریکا در بدترین دوره اقتصادی خود در 65 سال گذشته است. از زمان پیوستن چین به پیمان تجارت آزاد 60 هزار کارخانه در امریکا از دست رفته است.» اینها و اشارات صریح دیگری که ترامپ در سخنرانی سالانه کنگره امریکا  ایراد کرد و مطرح ساخت زیر بمباران اخبار ساختگی و جعلی و باصطلاح میزگردها درباره  تماس فلان عضو کابینه ترامپ با سفیر روسیه پنهان شد و آنچه که ما پیوسته بر آن پای فشرده ایم همین است. این که سد سانسور رسانه های پرقدرت امریکا و اروپا را باید شکست و فهمید و دانست امریکا و اروپا به کجا می روند و عمق مسائل چیست؟