-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۱۰, پنجشنبه

اختراع «امت عربی»؛ دیگران تروریزم اند

بازگشت قافله های رخوت و فتور از صحرا های جاهلیت پس از اسلام


چون کار مقابله با راکت های بالستیکی حوثی- ایران به جایی نرسید، ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه طلاپرستان و اهالی خدم مستقر در سعودی در افتتاحیه بیست‌وهشتیمن نشست سران کشورهای عضو اتحادیه عرب بر ضرورت یافتن راه‌ حل مسالمت آمیز برای بحران یمن تاکید کرد.

این درحالی است که سعودی درجنگ یمن زود تر از آن چه انتظارش می رفت، از نفس افتاده است و علی رغم سازماندهی اتحادیه جنگ و سرکوب، در گردابی گریز ناپذیر گرفتار شده است.
طنز آمیز ترین جنبه سخنان ملک سلمان چنین بود:
«خطرناک‌ترین چیزی که امت عربی با آن مواجه است، تروریسم و تندروی است.»
 ( یعنی تروریزم ساخته عربستان وخلیج در کشورهای غیر عربی مانند افغانستان، «جهاد» است اما مقاومت مردم علیه رسم جاهلیت طلاپرستی و ضدیت با کلکسیون سازی زنان در حرم های کنیز داران، تروریزم است.

امیر تخمیر شدۀ قطر گفت: همبسته گی عربی عامل اصلی دستیابی به اهداف است.
( همان نوع هم بسته گی که یک اسرائیل کوچک، شصت سال است که ندافی شان کرده است.)

درین حال جنرال السیسی، حاکم نظامی مصر، درز وشکست را از زاویه دیگری می بیند. او فهمیده است که دنیای عرب تشنه تحول ژرف و حتمی از درون است. او در محضر سلطان سعودی گفت که رشد تروریسم، به پدیده‌ای جهانی تبدیل شده که بر کشورهای ملی گرا و سازمان‌های آن، تاثیر می‌گذارد.
اوهم به نوبه خود در خط پای سلمان پا گذاشت وگفت: «ما باید در دو مسیر فعالیت کنیم: یکی مبارزه با تروریسم و یکی تلاش فراوان برای حل و فصل بحران‌های منطقه از راه تقویت سازمان‌های ملی». ( یعنی حفظ وضع موجود بدون ساختار شکنی در عرصه سیاسی واجتماعی)
تنها کسی که خرده شعوری از خود نشان داد، شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت بود که گفت: «ما باید از دوره تاریک عربی درس عبرت بگیریم».