-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۶, یکشنبه

محاصره امریکا با کلید جنگ خلیج فارس باز می شود؟

ایرانی ها می گویند که رفتار جنرالان امریکایی تحریک آمیز وخشن شده است.


سایت تابناک متعلق به محسن رضايی در گزارشی نوشت: آنچه بعد از حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید شاهد آن هستیم، افزایش خشونت تدریجی در رفتار فرماندهان و ژنرال های آمریکایی هدایت کننده ناوها و شناروهای آمریکایی است.

این منبع نوشت: برخورد نزدیک و جدی دیگری میان شنارهای آمریکایی و قایق های تندروی سپاه پاسداران روز پنج شنبه در تنگه هرمز، منجر به واکنش های جدی شده است. این آخرین نمونه از برخوردها در آب های خلیج فارس بوده که نشان میدهد رفتار ژنرال های آمریکایی به تدریج خشن تر و خطر آفرین تر میشود.

تابناک نوشت: این مسائل نشان میدهد که ژنرال های آمریکایی به تدریج در برخورد با قایق های ایرانی در آب های خلیج فارس رفتارهای تهدید آمیز تری را از خود نشان میدهند و در حالی که این برخوردها در خلیج فارس تبدیل به یکی از اتفاقات هر ماهه شده است، رفتار های خشن تر ناوهای آمریکایی به معنی آن است که نیروی دریایی آمریکا در پی ایجاد چالش جدی با ایران در آبهای تنگه هرمز و خلیج فارس است.