-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۸, سه‌شنبه

بزرگ‌ترین‌ فاجعه ۳قرن‌ اخیر در زلزله‌ تهران

به گزارش خبرآنلاین، فریبرز ناطقی‌الهی، معاون پژوهشی پژوهشگاه بین المللی زلزله طی مصاحبه ای فاجعه ساختمان پلاسکو را نقطه پایانی بر همه خوش‌باوریها درباره ایمنی تهران و توانایی‌ برای مقابله با چنین بحران هايی دانست.
این کارشناس با اشاره به پیش‌بینی یک زلزله ۷.۳ ریشتری در پایتخت گفت: باید بگوییم با یک زلزله، کل تهران تخریب می‌شود. اصلا ما روی هوا هستیم، ما در تهران روی هوا زندگی می‌کنیم. هیچ برنامه مشخصی نداریم، هیچ فعالیت درستی انجام نداده‌ایم، تازه‌ این حرفها را هم که می‌گوییم از ما انتقاد می‌کنند.
وی افزود: من وقتی چشمانم را می بندم چنین تصویری را تجسم می‌کنم؛ بیشتر ساختمان‌ها ریخته‌اند، شهر پر است از کشته‌ها و زخمی‌ها، آتش شهر را فراگرفته، این آتش در حال سوزاندن بقیه شهر است، نه سیستم آبی وجود دارند نه سیستم برقی، نه حمل و نقل و... تا چند روز بعد هم نمی‌شود به افراد دسترسی پیدا کرد.