-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اسفند ۲۷, جمعه

امریکا درافغانستان رهبری مستقیم جنگ را دو باره در دست می گیرد؟

روزنامه پولیتیکو، به حوالۀ برخی مقامات نظامی کنونی و پیشین امریکا، خبر داده است که فشار دو نالد ترمپ بر ارتش به هدف «تخریب وانهدام» گروه داعش، یک اضطرابی را در پنتاگون به وجود آورده است که امریکا قصد دارد وارد یک جنگ زمینی بی پایان دیگر شود.
این منبع نوشته است که ترمپ به زودی هزاران سرباز جنگی را به هدف نبرد با شبه نظامیان دریمن و طالبان در افغانستان اعزام خواهد کرد. اکنون فرماندهان نظامی امریکا نیازمند یافتن پاسخ به این سوال هستند که آیا در جنگ جدید، متحدان محلی خود را یاری برسانند یا آن که مستقیم رهبری جنگ را برعهده گیرند.
یک فرمانده ارشد که به تازه گی از صحنه نبرد بازگشته این سوال را مطرح کرده است: «ما تا چه میزانی می خواهیم درعراق خون بریزیم؟» ترمپ طرفدار یک «استراتیژی تهاجمی» است اما فرماندهان نظامی بدین باور اند که آن ها می توانند مأموریت تهاجمی خود را بدون بازگشت دو باره به میادین جنگ به انجام برسانند. یک افسرنظامی شامل درمباحثات پنتاگون گفته است: «شماری از یک عملیات سریع صحبت می کنند؛ برخی نیز به اجرای خزشی مأموریت جنگی نظر دارند.»