-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۲۹, سه‌شنبه

مقام روسیه: هدف از پرتاب بمب 10 تنی در افغانستان پیام به روسیه بود.
حدس و گمان ها پیرامون انگیزه ترامپ برای دستور پرتاب عظیم ترین بمب غیر اتمی امریکا در افغانستان سرانجام با اظهار نظر یک مقام روسیه به یقین تبدیل شد. این مقام روسیه که سایت بی بی سی نام و موقعیت او و همچنین منبع اولیه منتشر کننده خبر  را اعلام نکرد گفته است:

هدف امریکا از پرتاب بمب 10 تنی در افغانستان پیام به روسیه بود.  نوعی قدرتنمایی در مقابل روسیه بوده تا روسیه را  ناچار به تغییر سیاست هایش در منطقه کند.

این حمله در ردیف حمله موشکی به سوریه قرار داشت. در واقع در هر دو مورد منظور آمریکا نمایش قدرت نظامی بود و مخاطب این نمایش هم روسیه

سایت بی بی سی در ادامه این خبر از قول یک سناتور امریکائی که باز اسم او را اعلام نکرده و منبع خبر را هم ذکر نکرده نوشت:

یک سناتور امریکائی هشدار داد که قدرت نمائی نظامی در برابر روسیه نخواهد توانست تغییری در سیاست های آن کشور ایجاد کند. استفاده از این شیوه قدرت نمائی در مورد کشورهایی مانند کره شمالی (از جمله ایران و یا شرق اوکرائین) می‌تواند به عواقب غیرقابل پیش بینی بینجامد.