-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۵, سه‌شنبه

میوۀ کار 3 ساله ضیاء «مسعودم؛ گزارش 160 برگی


عشرت مستعجل ضیاء «مسعود» در چوکی غیرمتعارف
رحمت الله بیژن پور، سخنگوی نماینده پیشین رئیس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب در برنامه "فراخبر" در خصوص دستاوردهای احمد ضیا مسعود گفت: 
مسعود به مثابه متصدی اصلاحات و حکومت داری خوب در نظام موتلفه سیاسی که در یک تفاهمنامه سیاسی به وجود آمد در واقع در یک پست غیرمتعارف از سوی رئیس جمهور موظف شد.

بیژن پور گفت: مسعود در شرایط خاص و در حد تشریفات وظایفش را به اجرا گذاشت اما در عدم صلاحیت های اجرایی، تشکیلاتی و بودجوی نمی توان اصلاحات را تطبیق کرد. اصلاحات مستلزم قدرت، صلاحیت و داشتن امکانات است و آنچه مردم انتظار دارند در صلاحیتی است که رییس جمهور برای خود منحصر کرده است. وقتی صلاحیت های اجرایی و بودجودی نباشد، چه را می خواهید اصلاح کنید!

سخنگوی نماینده پیشین رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب افزود: تغییر و تعویض کادرها، مساله تعدیل و تطبیق پروژه ها، سیاست های انتقالی در باب اقتصادی، تطبیق یک سلسله سیاست های رفاهی مربوط به صلاحیت هایی است که در اختیار احمد ضیاء نبود و در اختیار محمد اشرف غنی است.

وی، در خصوص دستاوردهای مسعود در پست امور حکومت داری خوب اظهار کرد: 

مسایل خرده در حد صلاحیت های کارهای نظارتی، ارزیابی، مشورتی، پالیسی سازی، تقنینی و مسایل اجرایی با ادارات انجام شده است و در رابطه با مساله بهبود وضعیت کاری، همکاری در رابطه با پالیسی سازی، پیشبرد امور تخنیکی کارها کاملا صورت گرفته است و گزارش 160 صفجه ای کامل از روند کار ارایه شده است. بیژن پور دربار دلیل ناکارامدی ارگ برای برکناری مسعود بیان کرد: این واقعیت نیست. آن کسی که موفق نبوده صدر نظام است. فقر فزاینده در کشور، عدم اجراییات و توده های عظیمی از مردم که سفره هایشان ننگین شد و رنگین نشد مشکلاتی است که مسوولین نظام در آن ناکام شدند.