-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۱۷, پنجشنبه

با حضور پایگاه روسیه وایران، حمله به سوریه ممکن است؟

امریکا: چنانچه تلاش های شورای امنیت برای بررسی حمله شیمیايی در سوریه به شکست بیانجامد، ایالات متحده به طور یک جانبه دست به اقدام خواهد زد.


رئیس جمهور آمریکا امروز با بیان این که اتفاق دیروز در سوریه بسیار هولناک و ضد انسانی بود، گفت: کشتار کودکان بیگناه با استفاده از گازهای شیمیایی به معنای عبور از خط قرمز است.

ترامپ با اشاره به اینکه دیدگاه من در باره بشار اسد تغییر کرده است، گفت: دولت اوباما زمانی که خط قرمزی را درمورد حملات شیمیایی در سوریه ترسیم کرد، فرصت داشت این بحران را حل کند.

از سوی دیگر دولت فرانسه گفته: از کارزار نظامی علیه رژیم بشار اسد حمایت می‌ کند.

همزمان نماینده آمریکا در سازمان ملل روسیه را به اقدام یکجانبه علیه رژیم اسد تهدید کرد و گفت: چنانچه تلاش های شورای امنیت برای بررسی حمله شیمیايی در سوریه به شکست بیانجامد، ایالات متحده به طور یکجانبه دست به اقدام خواهد زد.

نماینده آمریکا در این باره گفت: هیئت تحقیقات اعلام کرده که رژیم سوریه سه بار از سلاح شیمیایی علیه ملت خود استفاده کرده است. ما نمی توانیم چشمان و گوش های خود را در برابر آنچه رخ می دهد ببندیم و می دانیم که حملات دیروز در منطقه خان شیخون نشانه هایی از رژیم بشار اسد دارد.

نیکی هیلی بیان داشت: همه می دانیم که رژیم اسد سلاح شیمیایی دارد و قبلا از آن علیه ملت خود استفاده کرده است.

وی گفت: اگر حمایت متحدان اسد نبود وی به ملت خود حمله نمی کرد. اسد و متحدانش یعنی روسیه و رژیم ایران به دنبال صلح در سوریه نیستند.

وی گفت: چنانچه تلاش های شورای امنیت برای بررسی حمله شیمیايی در سوریه به شکست بیانجامد، ایالات متحده به طور یک جانبه دست به اقدام خواهد زد.

نماینده انگلیس نیز در سخنرانی خود گفت: استفاده روسیه از حق وتو به نفع بشار اسد، او را به ادامه تجاوزاتش تشویق کرده است. تا چه زمان فعالیت های ما در این سالن باید بی نتیجه باشد و هیچ تاثیری بر اوضاع میدانی نداشته باشد.

پیش تر دولت آلمان رژیم ایران و روسیه را به داشتن مسئولیت در مورد حمله شیمیایی انجام شده درحومه شهر ادلب متهم کرده بود.

به گزارش ایسنا ، به نقل از رویترز ، سخنگوی دولت آلمان در یک کنفرانس خبری گفت:‌ آلمان در مورد حمله شیمیایی شهر ادلب ، روسیه و رژیم ایران را به عنوان شرکای اسد مسئول می‌داند.

وی افزود: ما معتقدیم که بدون حمایت وسیع نظامی روسیه و رژیم ایران از اسد، دولت او تاکنون با مذاکرات جدی در مورد دستیابی به یک راه حل سیاسی موافقت کرده بود.