-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۱۸, جمعه

آیا پوتین، پای امریکا را به جنگ زمینی در زمین می کشد؟

جرقه جنگ جهانی
آیا بشاراسد آن قدر نا عاقبت اندیش و خام است که دریک چنین اوضاع شکننده وخاص، دست به کاری زده است که خود به خود امریکا را مجبور به عملیات نظامی علیه خود کند؟  
گزارش های تحلیلی اولیه نشان می دهد که پلان طور دیگری باید باشد. روسیه جدید، روسیه ولادیمیر پوتین، از ته آوار سقوط وحشتناک اتحاد شوروی سر برآورده و اشتباهات امریکا، مرحله به مرحله به رستاخیز عملیاتی وسیاسی روسیه زمینه فراهم کرده است. اگر روسیه و ایران، امریکا را به جنگ پیاده داخل کنند، و یورش راکتی و هوایی را با فعال کردن دستگاه های س-400 وسامانه های عملیاتی دیگر مهار کنند، خروج از گرداب دیگر نا ممکن می شود؛ یا جنگ منتهی به بن بست درتمامی ابعاد؛ یا قبول تلفات هولناک و جنگیدن قدم به قدم با شبکه های سپاه پاسداران، ارتش روسیه و حزب الله و پوشش فوق پیچیده روسیه.
شکست احتمالی در جنگ سوریه، از نظر منطقی درمحور افغانستان خود به خود تکرار خواهد شد. ما درمرحله نخست مشاهده کردیم که شکست در سوریه، ظرف شش ماه توازن در افغانستان را به هم زد. طالبان وضعیت را دور زدند و «بن بست» به کابوس جنرالان کاخ سفید مبدل شد.