-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۱۴, دوشنبه

آماده گی برای تشکیل جنین « ناتوی عربی» با القای سپرم کارتل های اسلحه سازی


ناتوی عربی چیزی مانند مترسک در خاور میانه است که هدفش، دوشیدن ثروت عرب از سوی کارخانه های اسلحه سازی است و غیرازین، هیچ کاری از دستش ساخته نخواهد بود.
یک نشریه عربی نوشت: کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اعلام کرده اند که به منظور گسترش توانمندی نظامی خود نیروی جدیدی شبیه ساختار سازمان ناتو راه اندازی می کنند. 

به گزارش ایرنا و به نقل از نشریه الانبا، منابع نظامی مطلع در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اعلام کرده اند که این نیروی نظامی جدید جایگزین نیروهای 'سپر جزیره' خواهد شد که بیش از دو دهه پیش ازسوی شورای همکاری تشکیل شد.

همزمان دولت آمریکا نیز اعلام کرده است که احتمالا به جمع این نیروها خواهد پیوست.

نیروی ناتوی خلیج فارس قرار است در مقایسه با 'سپر جزیره' از نظر امکانات و تجهیزات در سطح بالایی فعالیت کند.

درهمین حال کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هم اکنون در حال برگزاری رزمایشی به میزبانی کویت هستند و توانمندی های خود را به نمایش گذاشته اند.

در این رزمایش نیروهای زمینی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس در فضای بزرگ صحرای کویت سلاح ها و تجهیزات خود را به آزمایش می گذارند.

این رزمایش در چند مرحله و با همکاری و نظارت ارتش آمریکا برگزار خواهد شد و تا دهم ماه حمل ادامه خواهد داشت.

حضور نظامیان و مستشاران آمریکایی در این تمرین ها با توجه به انتخاب کویت به عنوان مرکز منطقه ای پیمان ناتو و تردد گسترده نظامیان آمریکایی در سطح منطقه این شرایط را فراهم کرده است.