-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۳۱, پنجشنبه

چرا نواسه های ترمپ ترانه چینی می خوانند؟

شوخی ترمپ معنای معکوس داشت. او قمار بزرگی راه انداخت. 


گزارشنامه افغانستان: در هجده حمل 1396 برابر با هفتم اپریل 2017  در ویلای شخصی ترمپ در مارالاگوی فلوریدا چه اتفاق افتاد که نواسه های ترمپ به خواندن یک ترانه سنتی چینی شروع کردند؟ یک مهمان بزرگ سیاسی درآن جا حضور داشت که نامش، شی جینگ پینگ است: رئیس جمهور چین.
بعد از ختم ترانه چینی، ترمپ پیامکی به ناوشکن امریکایی در بحر مدیترانه داده بود که باران موشک های توماهاگ ( نام تبرمخصوص سرخپوستان امریکا) بر سوریه جشن شکرانه گی راه بیاندازد. خراجی ترمپ بی مثال بود، هر توماهاگ یک میلیون 300 هزار دالر، فی المجموع 76 میلیون و هفت صد هزار دالر.
اطلاعات سری مشعر اند که در آستانه یک جنگ عظیم احتمالی، ترمپ در دوهمین روز مذاکرات از «پیشرفت عظیم» و «فوق العاده» درمعامله با چین سخن راند. این پیشرفت عظیم آن است که امریکا کشورهای جنوب شرق آسیا به شمول لاووس وکمبودیا و تایوان را به چین حلال دانسته و با قبول «سیاست چین واحد» از «جنگ تجاری با چین» انصراف کرده است. همسویی تاریخی با چین در شرایط اضطراری کنونی، جهانشمول است و  در برخورد تا تعاملات بعدی برهم نخورد، حوزه افغانستان نیز مشمول همین توافق است.

آقای ترامپ پیش از این بارها رابطه تجاری میان آمریکا و چین را ناعادلانه خوانده و گفته خواهان اصلاح آن است. او در کنار آقای شی با اشاره به موفقیت‌هایش در مذاکرات تجاری ‌به شوخی گفت: "مذاکره‌ای خیلی طولانی داشتیم، و تا حالا هیچی به دست نیاوردم. مطلقا هیچی." این جملات دونالد ترامپ با خنده هیات چینی همراه بود.