-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۴, دوشنبه

سیاست ترامپ در قبال افغانستان اعلام می‌شود

سفیر پیشین آمریکا در افغانستان گفت: سیاست ترامپ در قبال افغانستان پیش از برگزاری نشست ناتو در ایتالیا اعلام خواهد شد.


به گزارش فارس، «زلمی خلیل‌زاد» سفیر پیشین آمریکا در افغانستان گفت: گفتگو و رایزنی‌ها در مورد سیاست دولت جدید آمریکا به رهبری دونالد ترامپ در قبال افغانستان، تا 15 ماه می سال جاری پایان خواهد یافت.

خلیل‌زاد پذیرفت که در ارایه سیاست دولت جدید آمریکا در قبال افغانستان تاخیر به وجود آمده اما وی تاکید کرد این سیاست پیش از برگزاری نشست ناتو در ایتالیا اعلام خواهد شد.

وی افزود: ترامپ، درباره این سیاست با وی مشورت و این روند هنوز جریان دارد.

سفیر پیشین آمریکا در افغانستان گفت: برای تأثیر هر چه بیشتر این سیاست باید اوضاع جاری در افغانستان بررسی شود، زیرا خشونت‌ها در افغانستان بسیار پیچیده و جوانب داخلی، منطقه‌ای، خارجی و اقتصادی دارد.

وی اظهار داشت: در سیاست جدید آمریکا، در راستای اهداف واشنگتن تغییری به وجود نخواهد آمد اما ممکن است که استراتژی کشورش در افغانستان تغییر کند.

تبدیل نشدن افغانستان به پناهگاه امن برای تروریسم هدف اصلی آمریکا را است که برای رسیدن به آن راهکارهای جدید انتخاب خواهد شد.