-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۲۵, جمعه

پیام حنیف «اتمر»: صلح با تروریزم، جنگ با دیگران

اکروبات هم پذیرانۀ مشاور امنیت ملی با گروپ های اپراتیفی تروریزم در ننگرهار/ آیا مأموریت مادر بم ها با سخنان اتمر از یک سنخ اند؟محمد حنیف اتمر، مشاور شورای امنیت ملی علی الحساب خود را به ننگرهار رسانیده تا ضمن حمایت از نمایش «مادربم ها» بگوید:

 "هیچ گاهی از طالبان و دهشت افگنان صلح نمی‌خواهیم، ما آنان را به صلح مجبور می سازیم".

ملاحظه می کنید که اتمر از انهدام ونابودی پدیدۀ ترور سخن نمی گوید؛ اشاره اش به آرایش و دیزایش جدید تروریزم است.

اگر صلح از دهشت افگن طلب نداری، از بهر چه محتاج «صلح» با دهشت افگنان هستی؟ درپسِ گفتار ایشان، اسرار دیگری موج می زند.
وی توضیح نداد که صلح دهشت افگنان از روی مجبوریت، چه نوع صلحی خواهد بود. تروریست را به کدام نوع مأموریت «مجبور به صلح» می کنی؟ او نگفت که صلح با دهشت افگنان، در واقع سرانجام یک جنگ برضد دیگران است.

حنیف «اتمر» به جای تاکید مؤکد براضمحلال تروریزم؛ فقط درپی آن است که دهشت افکنان حاضر به مذاکره شوند!

همزمان، دونالد ترامپ نیز در سخنانی مبهم از "اختیار تام" فرماندهان ارتش آمریکا برای عملیات سخن گفته ولی مشخص نکرد که این اختیار تام فقط برای پرتاب مادر بمب‌ها بوده یا برای عملیات در همه نقاط دنیا. همچنان مشخص نکرده که تکلیف ارتش قوی امریکا درجنگ با طالبان از چه نوع خواهد بود؟!

 اتمر اعلام کرد که مجبور ساختن دهشت افگنان به صلح به این معنا است که هیچ کسی از طریق جنگ بر مردم افغانستان پیروز نشده است.  ترجمۀ این عبارت حنیف اتمر به تروریست ها که از روی ثواب، جان هزاران تن از مردم را گرفته اند؛ چنین است: ما همه چیز را به آرامی به شما منتقل می کنیم؛ نیازی به جنگ نیست؛ چیزی را که برای به دست آوردنش به تولید خشونت دست میزنید؛ بی خشونت به دست آورید!
حنیف اتمر مثل سلف خود ( کرزی- فهیم) ره به سوی ترکستان کج کرد و به یاد همان «افغان های» اجیر آی اس آی رجزخوانی سر داد که بنا به پندار کرزی- اتمر ظاهراً با شبکه حقانی وطالبان اند، اما قلباً با حکومت کابل همدردی دارند. از ورای سخن مشاور شورای امنیت ملی صریح استنباط می شود که «افغان ها» در زمرۀ تروریست ها حساب نمی شوند.